Yazı
2 yorum

Old Tennis Shoe & Saddle Shoe

En sevdiÄŸim ayakkabı markalarından biri olan Swedish Hasbeens‘in 2012 ilkbahar-yaz koleksiyonuna bayıldım. Bir önceki yaz ‘Peep Toe Super High‘ serisinden yeÅŸil rengini aldığım ayakkabımı tüm yaz çok severek giymiÅŸtim.

Bu sene de yeni koleksiyonlarını sundukları zaman aralarında aklımın kaldığı pek çok model olmuÅŸtu. Geçen hafta, 14 ÅŸubat günü ‘unisex’ ürünlerde yaptıkları indirimle ilgili emaili alır almaz tüm modelleri incelemeye baÅŸladım. SipariÅŸ verdiÄŸim iki ayakkabı da dün bana ulaÅŸtı :)

Kendim için beyaz renk ‘Old Tennis Shoe‘ modelini sipariÅŸ verdim. Bu ayakkabının hikayesinde 1920’lerde ve 1930’larda Fransız tenisçi Suzanne Rachel Flore Lenglen’in de etkisiyle, kadınların erkek sporlarında etkin rol almaya baÅŸladıklarından ve kadın tenis ayakkabılarında büyük bir ihtiyaç doÄŸduÄŸundan bahsediyorlar. Bu eski model tenis ayakkabısı esinlenmesiyle, Swedish Hasbeens tamamen doÄŸal Ä°talyan derisiyle bu ayakkabıyı üretmeye baÅŸlamış.

Barış da modellere göz attığında ‘Saddle Shoe‘yu çok beÄŸendi ve iki ayakkabı sipariÅŸ vererek indirimden yararlanmış olduk :) Bu ikon ayakkabı da 1930’larda ve 1940’larda genellikle Ska/Rudeboy’lar ve kolejli kızlar tarafından giyilen ayakkabılardan esinlenilerek, yine doÄŸal Ä°talyan derisiyle üretilmiÅŸ.

Aralarında ‘Driving Shoe‘ ve ‘Ballerina Hepburn‘ de olmak üzere, Swedish Hasbeens’in bu yeni koleksiyonundaki 30’lu ve 40’lı yılların izlerini gerçekten çok beÄŸendim. Åžimdilik yalnızca evde giyip denediÄŸim yeni ayakkabımın tadını çıkarmam için havaların biraz daha ısınmasını beklemem gerekiyor.

2 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.