Yazı
5 yorum

Åžehir Kütüphanesi – Ne Giydim

Göteborg ÅŸehir kütüphanesi vakit geçirmeyi en çok sevdiÄŸim yerlerden biri. Kitap kolleksiyonu oldukça zengin; sanattan politikaya, tarihten gezi kitaplarına kadar pek çok konuda kitabı hem Ä°sveççe hem de Ä°ngilizce olarak bulmak mümkün. Bunların dışında yabancı dillere ayırdıkları bölümde hemen hemen her dilde romanlar mevcut. Ben de zaman buldukça, iki raf olarak ayırdıkları Türkçe romanlardan alıp okuyorum. Türkiye’ye her gidiÅŸimde buraya bir kaç kitapla dönsem de, ÅŸehir kütüphanesinde güzel romanlar bulabilmem bana bir güvence gibi geliyor.

Bir kaç hafta önce, ÅŸehir kütüphanesini yenileme çalışmaları için bir süre kapatacaklarını duydum. Amaç daha yeni, daha kullanışlı ve çevreye daha duyarlı bir bina inÅŸa etmekmiÅŸ. Çalışmalar 2014’ün ilk yarısına kadar devam edecekmiÅŸ. Bu sürede de insanlar kütüphane kaynaklarından yararlanmaya devam edebilsinler diye ÅŸehrin çeÅŸitli yerlerine butikler halinde mini-kütüphaneler kurmuÅŸlar. Bunlara ek olarak da bazı bölgelerde kitap otobüsleri dolaÅŸacakmış :)

Biz de pazar günü hem bilgi alıp, kütüphanenin yeni planını incelemek, hem bir kaç kitaba göz atıp fotoÄŸraf çekmek için ÅŸehir kütüphanesindeydik. 1967 yılında yapılmış olan ve içindeki eski kitap – ahÅŸap kokusunu çok sevdiÄŸim bu binanın deÄŸiÅŸecek olması beni biraz üzdü. Yine de yerine yapacakları yeni projenin çok güzel olacağından eminim.

Kıyafet detayları: gömlek Yargıcı, ayakkabı Hotiç, etek H&M, çorap Penti.

5 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.