Yazı
4 yorum

YYossYY – Ne Giydim

Japonya’da pek kıyafet alışveriÅŸi yapmamış olmama raÄŸmen, aldığım bir kaç parça ÅŸeyi sık sık giydiÄŸim için her an üzerimde Japonya’ya ait bir ÅŸey varmış gibi hissediyorum. Yazları hep bez çanta kullanırım, bu yaz da Tokyo’daki bir anime maÄŸazasından aldığım bu çanta her gün benimle.

uniqlo skirt_01

Hikayesini bu yazıda anlattığım, Kamakura’da tesadüfen gözüme çarpan bir tasarım atölyesi YYossYY’den aldığım uzay gemisi ÅŸeklindeki (saÄŸ orta parmağımda ve burada) yüzüğümü de parmağımdan pek çıkarmıyorum. Türkiye’ye gittiÄŸimde babam bu yüzüğü görünce ‘bunu yapmak o kadar zor deÄŸil, sevdiysen sana bunun gibi yüzükler yapabilirim’ demiÅŸti. Bunun gibi ince yüzükleri çok sevdiÄŸim için ve parmağıma uygun bulmam çok kolay olmadığı için sevinçten havalara uçtum. Önümde uçsuz bucaksız bir yüzük dünyası açılmış oldu :)

Babam önce deneme amaçlı bu yüzüğün aynısını yapmış (sol iÅŸaret parmağımdakilerden biri), sonra da kalp ve yaprak ÅŸekillerini denemiÅŸ. Sonuç mükemmel olmuÅŸ bence. ‘Sen bana ÅŸekil çiz gönder, ben sana yaparım’ dediÄŸinden beri yüzük ÅŸekilleri biriktiriyorum :)

uniqlo skirt_02

Kıyafet Detayları: Etek Uniqlo (by Masahisa Takino), bluz H&M, çanta Slam Dunk, yüzükler (sağ orta parmağımdaki YYossYY, evlilik yüzüğüm dışındakiler babamdan el yapımı), ayakkabı Converse.

uniqlo skirt_03

4 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.