Yazı
12 yorum

28 YaÅŸ, Pasta ve Porselen Fincanlar

Dün doğumgünümdü, artık 28 yaşındayım. Her sene yaptığım gibi bu sene de pastamdaki mumları üflerken kendime yeni yaşım için hedefler belirleyip, bu hedefleri gerçekleştirmek için sağlık, mutluluk ve huzur diledim.

Ä°ÅŸ çıkışı eve geldiÄŸimde masada Barış’ın doÄŸumgünü sürprizlerini buldum; en sevdiÄŸim çilekli pasta, en güzel çiçekler ve en beÄŸendiÄŸim tarz, ikinci el porselen çay takımı! Tüm bunları bir arada gördüğüm an çığlık attım sanırım :)

Pasta tabakları, fincanları, sütlüğü, şekerliği ve demliğiyle, incecik bu takıma hayran oldum. Sanırım bunları bir süre saklayıp, kullanmayı yeni eve bırakacağım :)

Ä°kinci el dükkanlarında hazine arama iÅŸini Barış’la beraber yapan Kandemir de bana çok güzel hediyeler almıştı; Alf Rendeus imzalı karakalem bir tablo (1989) ve hep orijinal dilinde okumak istediÄŸim Stieg Larsson’un kitabı “Män Som Hatar Kvinnor” (Ejderha Dövmeli Kız).

Bu hediyeler, üzerlerinde yılların izlerini taşıdıkları için, özel oldukları için ve tam ‘benlik’ oldukları için çok deÄŸerliler. Hediyelerimin tadını çıkarıp her bir parçayı tek tek inceleyip sevdikten sonra akÅŸam Barış’la güzel bir restoranda yemek yedik. Yeni yaşımı çok güzel bir günde, çok güzel hediyler ve dileklerle karşılamış oldum. Bir sonraki yaÅŸ hedeflerime  kadar her günümü dolu dolu, üretken ve dilediÄŸimce yaÅŸayıp, daha sonra geriye dönüp baktığımda yaptıklarımla gurur duyacağım bir yıl diliyorum kendime.

12 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.