Yazı
8 yorum

Alışveriş Gecesi

Geçen hafta Jordanka aradı ve NK’daki ‘girls night’ (kızlar gecesi) için 3 tane giriÅŸ bileti bulduÄŸunu söyledi. Hemen kabul ettim teklifini. GeçtiÄŸimiz perÅŸembe akÅŸamı 8-11 arasında Jordanka ve Yafenle birlikte NK’daydım.

NK (Nordiska Kompaniet), 1902 yılında kurulmuÅŸ, içinde kıyafetten kozmetiÄŸe, mutfak gereçlerinden aksesuarlara, ünlü markaların ürünlerinin bulunduÄŸu çok büyük bir maÄŸaza. MaÄŸaznın yapısını biraz Türkiye’deki Boyner gibi düşünebilirsiniz. Her markanın kendine ait bir bölgesi var. İsveç’te yalnızca Stokholm ve Göteborg’da bulunuyor. Kadınlar günü dolayısıyla geçen hafta hem Stokolm’de hem Göteborg’da bir akÅŸam ‘girls night’ diye bir etkinlik düzenlediler.

Tüm mağaza büyük bir kokteyl alanı gibiydi. Müşterilere küçük cupcake, macaron, kanepe, şarap ve şampanya servisi yapıyorladı. Bunun yanında tüm ürünlerde ilgi çekici indirimler vardı.

Hem yiyeceklerden tadıp, hem içki içip hem de harika koleksiyonları deneme fırsatı bulduk. Daha eğlenceli bir alışveriş ortamı düşünemiyorum :)

Her marka kendi içki servisini yapıyordu. Biz de gezerken bir sürü içki içmiÅŸ bulunduk. Ãœrünlerin düzenini çok beÄŸendiÄŸim iki markanın fotoÄŸraflarını paylaÅŸmak istedim; biri Replay, diÄŸer de Traffic People. Her yere bırakılmış içki bardakları beni tüm gece endiÅŸelendirdi, ‘ya devrilirlerse, gider güzelim kıyafetler’ diye :)

AlışveriÅŸ ürünleri dışında bir de ara ara kurulan, bazı ürünlerin tanıtımının yapıldığı ve örnek ürünlerin müşterilere dağıtıldığı stantlar vardı. Bunlardan biri de yukardaki fotoÄŸrafta gördüğünüz, Sackeus AB adlı ‘Fair Trade‘ ÅŸirketinin ürünü olan Eguale Çikolatalarıydı. Biz de birer tane örnek ürünlerden aldık, tadı gerçekten çok güzeldi!

Ben de bu arada yine Ä°sveç markası olan Marc O’Polo‘da bir ceket denedim. Almadım ama aklım kaldı…

Alttaki fotoğraf da üst katlardan en alt katın görüntüsü. O gece mutfak eşyalarının bulunduğu kat açık değildi. O yüzden her şey çok düzenli görünüyor.

Bu arada o akÅŸam ne giydiÄŸimden de bahsedeyim. Önü iÅŸlemeli krem rengi gömleÄŸimi bir kaç hafta önce Gina Tricot‘tan almıştım. Ä°lk defa bu akÅŸam giydim. EteÄŸim H&M’den, çoraplarım da Lindex‘ten. O gece ÅŸansıma hava çok soÄŸuk deÄŸildi (sıfır derece civarındaydı) ve bu kıyafetle donmadan tamamladım geceyi :)

Her yeri gezip, fotoğraf çekip, çok yorulduktan sonra rahat koltuklar bulup biraz dinlendik. Kız kıza geçirdiğimiz çok eğlenceli bir geceydi. Seneye de bu fırsatı kaçırmayız diye düşünüyorum :)

8 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.