Yazı
4 yorum

Bahar Havası

Kat kat kıyafetler giymekten sonunda kurtulduk; güneş yüzünü göstermeye, günler uzamaya başladı. Sanırım beni en mutlu eden de sabah işe giderken ve akşam eve dönerken havanın artık kapkaranlık olmaması. Bir iki ay sonra gece uyurken bile aydınlık olacak, ama bundan şikayet edeceğimi hiç zannetmiyorum.

Haftasonu ÅŸehrin içindeki en büyük ve güzel parklardan biri olan Slottsskogen‘de yürüyüş yaptık. Hem çok geniÅŸ, çim düzlükleri, hem de sık aÄŸaçlık ormanı olan bu parkta deÄŸiÅŸik hayvanlar görmek de mümkün. Yapay bir havuzda (ilk fotoÄŸraf) fok balıklarını izledik. Daha sonra doÄŸal çevrelerine uygun yapılmış alanlarda penguenleri, tavÅŸanları ve yılanları gördük. Ormanın üst kısımlarına çıktıkça geyik, at gibi daha büyük hayvanların olduÄŸu alanlar da var, ama biz yürüyüş turumuzu daha kısa tutup sadece alt kısımları gezdik.

Penguenleri izlerken sol tarafta duvara arkası dönük duran bir penguen olduğunu farkettik. Diğerleri suya girip yüzerken o uzun süre öylece durdu :)

Park çok kalabalıktı. Biraz güneş çıkınca evde oturmak suçluluk duygusu yarattığı için herkes köpekleriyle, bebek arabalarıyla sokaklardaydı. Bu haftasonu insanların aylardır asık olan yüzlerinin nihayet gülmeye başladığını farkettim. Bunu baharın başlangıcı olarak kabul ediyorum :)

4 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.