Yazı
2 yorum

Bu Hafta Ä°stanbul’dayım

Noel dolayısıyla Göteborg’da herkes önceki haftadan tatil havasına girmiÅŸti. Cuma günü resmi tatil olmamasına raÄŸmen iÅŸ yerinde bizim binada iÅŸe gelen üç kiÅŸiden biriydim. Åžirketin yılın son haftası tatil olmasını fırsat bilip cumartesi günü Ä°stanbul’a geldim. Tesadüfen Hande’yle aynı uçuÅŸ için bilet almış olmamız da seyahatin en eÄŸlenceli yanıydı :) Türk Hava Yolları yaklaşık iki senedir Göteborg-Ä°stanbul arası direk uçuÅŸlar baÅŸlattı. Bu da önceden tüm gün süren seyahatimi üç saate indirdi. Artık 3-4 günlüğüne bile olsa atlayıp Ä°stanbul’a gitme fikri çok cazip geliyor.

Bu seferki seyahatte daha önce hiç Göteborg-İstanbul hattında denk gelmediğim bir uçak vardı, merak edip araştırdım; Boeing 737 800 imiş. Koltuk arası mesafeler biraz dardı, fakat her yolcu için bir öndeki koltuğun arkasına yerleştirilmiş bir ekran ve bir kumanda aleti vardı.

Yolculuk boyunca bu panelle oynayıp durduk. Dokunmaktik ekranda film, müzik, oyun, yolculuk bilgileri gibi menülerde gezinmek mümkün. ‘How I Met Your Mother’dan ‘Avatar’a, ‘Friends’den Güney Kore filmlerine zengin film ve dizi seçenekleri beni oldukça ÅŸaşırttı.

Film ve diziler dışında en çok ilgimi çeken diÄŸer seçenekler bir kaç oyun ve uçuÅŸ bilgileri oldu. Her uçuÅŸta ‘varmamıza kaç saat kaldı?’, ‘ÅŸu an hangi yükseklikteyiz?’, ‘acaba dışarıda hava sıcaklığı kaç derece?’ gibi sorulara anlamsızca cevap aradığım için ve bu bilgileri ekranlarda sürekli göstermedikleri için ‘uçuÅŸ bilgileri’ menüsünü hep açık tutup huzurlu bir yolculuk yapım :)

2 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.