Yazı
4 yorum

Çikolata Festivali

Her sene Ekim ayında Göteborg’da Çikolata Festivali düzenleniyor. Bu yıl da festival 21-23 Ekim günlerindeydi. Jordanka’yla ben bir kaç haftadır sabırsızlıkla bu günü bekliyorduk. GeçtiÄŸimiz cumartesi gününü bu festivale ayırdık.

Festival Göteborg Åžehir Müzesi’nde yapılıyor. Ziyaretçiler çikolataları tadıp satın alırken aynı zamanda müzeyi de gezebiliyorlar. Festivale katılan çikolata firmalarının sayısı ve katılımcılar her sene arttığı için bu yıl festival müzenin ilk iki katına yayılmış durumdaydı. Geçen seneki festivalde viski aromalı fudge’lardan alan Nikola bize bu sene de bir kaç kutu fudge sipariÅŸi verince, ilk iÅŸ onlardan bulup aldık.

Tüm standları tek tek gezerken aralarında en çok beğendiğimiz Flickorna Kanold oldu.

Hem çikolatlarını sunuş şekilleri, hem de birbirinen ilginç aromalı çikolataları çok ilgimizi çekti. Özel günlerde satın almak için bu markayı aklımızda tutmaya karar verdik.

Tüm çikolata markaları festivale özel fiyatlarıyla çok cazip göründüğü için hepsinden bir şeyler almamak için kendimizi zor tuttuk :) Çikolaraların yanısıra bir kaç tane de çok ünlü zeytinyağı ve çay markalarının standları vardı.


(Kusmi Tea)

Ben de eve en çok beğendiğim çikolatalarla döndüm; şeftalili sütlü çikolata, çilekli beyaz çikolata ve fındıklı bitter çikolata. Bir de çok merak edip aldığım, sıcak süte batırılıp ertilince sıcak çikolata olan çubuklardan aldım. Hepsini aynı anda yememek için kendimle savaş veriyorum :)

4 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.