Yazı
2 yorum

Da Vinci’de AkÅŸam YemeÄŸi

DeÄŸiÅŸik restoranlar denemek ve sohbet etmek için ara sıra Makedon arkaÅŸlarımız Jordanka ve Nikola’yla yemeÄŸe gidiyoruz. En son iki ay önce çok güzel bir Ä°talyan restoranına gitmiÅŸtik. Araya noel tatili girince bu rutini biraz aksattık. Bu haftasonu yemeÄŸe gitmeyi önceden planlamıştık ve restoranda yer ayırma görevi benimdi. Ben de internetten biraz araÅŸtırma yaptım ve daha önce hiç gitmediÄŸimiz ‘Da Vinci‘ adlı baÅŸka bir Ä°talyan restoranı bulup yer ayırttım.

Hava bugün aniden sıfır derece civarına yükseldiÄŸi ve yaÄŸmur da yaÄŸdığı için eriyen karlar ve yaÄŸmur suları donup tüm kaldırımları buzla kaplı hale getirdi. Yürümek oldukça zordu. Biz de düşmemek için çok yavaÅŸ yürümek zorunda kaldık. Hava biraz ısınınca ben de aylardır giymekten sıkıldığım kalın kışlık kabanımı bıraktım. Onun yerine Zara’dan yeni aldığım montu giydim. Sezon başında bu tarz ÅŸeylere bakmıştım ama karar verip alamamıştım. Geçen gün Barış’la bu montu gördük, üstelik de indirim dönemi olduÄŸundan fiyatı da yarıya inmiÅŸti. Hiç kaçırmadım bu fırsatı :) Alttaki fotoÄŸraflarda göreceÄŸiniz bluzumu da Topsop’ın ‘Beyond Retro’ adlı ikinci el kıyafetler koleksiyonundan almıştım.

Atkım da Barış’ın annesinden. Kendi ördüğü bu atkıyı geçen yıl hediye etmiÅŸti bana. Atkı yumuÅŸacık ve çok sıcak tutuyor. Tekrar çok teÅŸekkür ediyorum bu güzel hediye için :)

Ne zaman bir İtalyan restoranına gitsek makarnadan başka bir şey yemek istemiyor canım. Genellikle de deniz ürünlü bir makarna seçiyorum. Bu sefer de aynen öyle yaptım ama her zamanki krema ve beyaz şarap sosu yerine bu defa domates soslu bir tercih yaptım. Jordanka ve Nikola pizza tercih ettiler, Barış da ne olduğunu bilmediğim etli bir şey yemek istedi :) Sonuç olarak herkes siparişinden çok memnundu ve yemekler çok lezzetliydi.

Uzunca bir sohbetle birlikte yediÄŸimiz yemeklerimiz bittikten sonra konu bir ÅŸekilde sinemaya geldi. Yeni filmlerden ve oyunculardan bahsetmeye baÅŸladık. Barış’la ben bir önceki gün izlediÄŸimiz çok güzel bir Arjantin filmi olan ‘El Secreto de Sus Ojos‘dan bahsettik. Yabancı film dalında 2010 yılı oscarını alan bu filmi pek çok ödülü de bulunuyor. Ä°zlemediyseniz bu filmi size de tavsiye ederim. Daha sonra filmden filme atladık. Zamanımızın uzun bir kısmını Jordanka’nın filmleri de dahil, adını bile hatırlamadığı, bayıldığı, çok yakışıklı bulduÄŸu bir aktörün kim olduÄŸunu bulmaya çalışarak harcadık. Sonuda bu aktör Clive Owen çıktı ve ben Jordanka’nın haklılığını paylaşırken, Barış ve Nikola ‘o adamın neresi yakışıklı’ tartışmasına girdiler :)

Yemekler ve içkiler bittikten çok sonra ayrıldık restorandan. Gelecek cuma da onların dini takvimlerine göre yeni yıllarını kutlamak için Jordanka’lara gideceÄŸiz. Bu kutlamayı da burada paylaÅŸmak için sabırsızlanıyorum.

2 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.