Yazı
0 yorum

Fricote – Fransızca Dergi

Bir kaç senedir Fransızca kursuna gidiyorum. Kurs haftada bir gün olduğundan ilerletmek için kendi kendime epey çalışmam gerekiyor. Bunun için Fransızca filmler çok yardımcı oluyor. Henüz kendimi kitap okuyacak seviyede görmediğim için ders kitapları dışında yararlanabileceğim bir kaynak arıyordum. Kurstan bir arkadaşımın tavsiyesiyle şehirdeki dergiciden bu dergiyi aldım.

Fricote‘un en güzel yanı hem Fransızca hem Ä°ngilizce olması. ÇeÅŸitli röportajların, araÅŸtırma yazılarının, karikatürlerin, kısa notların önce Fransızcalarını okuyorum. Ne kadar anlayıp anlamadığımı deÄŸerlendirip daha sonra Ä°ngilizcelerine geçiyorum. Böylelikle hem Fransızcamın ne kadar doÄŸru olduÄŸunu anlıyorum, hem de bilmediÄŸim kelimleri ve kalıpları Ä°ngilizce karşılıklarından öğreniyorum. Ä°ki dil bir arada olduÄŸu için öğrenmem çok daha hızlı ve pratik oluyor.

magazine

Bu derginin web sitesinde blogu da mevcut. Orada da yazıların hem Fransızcaları hem Ä°ngilizceleri bir arada bulunuyor. Benim gibi Fransızca öğrenmeye çalışanlara Fricote’u öneririm.

Fransızca öğrenmek ve ilerletmek için tavsiye edeceğiniz kaynaklar, kitaplar, web siteleri varsa paylaşırsanız çok sevinirim :)

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.