Yazı
4 yorum

Glögg

Bu gün Barış’a küçük bir sürpriz hazırladım. Geçen sene bir sebepten bu günün Barış’ın günü olmasına karar vermiÅŸtik. Ben de iÅŸ çıkışı biraz alışveriÅŸ yapıp bu günü kutlamak ve Barış’ı neÅŸelendirmek istedim. Ä°sveç’te en eÄŸlenceli bulduÄŸum maÄŸazalardan biri olan Lagerhaus‘a uÄŸradım. Noel ve yılbaşı yaklaÅŸtıgı için ortalık cıvıl cıvıldı. O kadar çok ÅŸey beÄŸendim ki, hepsini alamayacağım için en sevdiklerim arasında karar vermek zorundaydım.

Sonuç olarak ilk fotoÄŸrafta gördüğünüz pasta tabağı kağıtlarını, Glögg kağıt bardaklarini ve ÅŸiÅŸesini çok beÄŸendiÄŸim Glögg’ü aldım. Glögg bir çesit baharatlı kırmızı ÅŸarap. Isıtılıp, içine kuru üzüm ve tatlı badem konulup, küçük bardaklarda içiliyor. Ä°sveç’te kasım ve aralık ayının en popüler içeceÄŸi diyebilirim.

Lagerhaus’tan aldığım baÅŸka bir ÅŸey de Pac-Man ÅŸekilli buz kalıbı. Yeni eve taşındığımızdan beri, yani aÄŸustos ayından bu yana, buz kalıbı almamız gerekiyordu. Bir türlü halledilemeyen iÅŸlerden biri haline gelmiÅŸti bu iÅŸ. Bu buz kalıbını görür görmez aldım. Barış da çok beÄŸendi. Kalıp ÅŸu an buzlukta, bakalım nasıl olacak buzlar.

4 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.