Yazı
0 yorum

Göteborg’da Ä°talyan Dondurması – Da Luca Gelato

Göteborg’un son yıllarda geliÅŸen, bir çok yeni restoranın ve cafenin açıldığı caddelerinden birinde yeni bir dondurmacı açıldığını duyar duymaz gidip denemek için can attık. Bir de Ä°talyan dondurması olduÄŸunu duyunca hem hevesimiz arttı hem de beklentileri yükseltiyor olmaktan korktuk. Bir kaç gün önce iÅŸ çıkışı Da Luca Gelato’ya uÄŸradık.

gelato - 1

Dükkan çok sade ve güzel görünüyordu. İçeri girince tezgahtaki dondurma çeÅŸitleri aklımızı başımızdan aldı. Ä°lk kez gittiÄŸimiz için külahlarını da denemeye deÄŸer bulduk ve en sevdiÄŸimiz çeÅŸitlerden iki külah dondurma satın aldık. Bir yandan da bizimle ilgilenen görevli kızla sohbet ederken, Ä°talyan olduÄŸunu ve henüz bir kaç ay önce Göteborg’a geldiÄŸini öğrendik. Sanırım Ä°sveç-Ä°talya baÄŸlantılı birisi buranın açılması için ön ayak olmuÅŸtu.

gelato - 5

gelato - 3

gelato - 4

Dışarıdaki küçük masalarda dondurmalarımızın tadını çıkardık. Tatları tahminimizden çok daha güzel, aynı Ä°talya’dakiler gibiydi. Bir sonraki sefere denemeye karar verdiÄŸim ‘magnum’ benzeri çeÅŸitleri de en az bizim yediklerimiz kadar çekiciydi. TeÅŸekkür etmek için içeri yeniden girdiÄŸimde neden giriÅŸteki tabelanın ters durduÄŸunu sordum. Aldığım cevap ‘o ÅŸekilde dururken hoÅŸumuza gitti, dikkat çekici olması için öyle asmaya karar verdik’ oldu :)

Bu yaz bu masaların ve dondurmaların müdavimi olacağım gibi görünüyor. Şehirde yeni açılan bir başka dondurmacı daha duydum, orayı da deneyip yazacağım en kısa zamanda!

***

(We visited the new ice cream place in Gothenburg, called Da Luca Gelato. It is located at Skanstorget. They have really delicious Italian ice cream, and a lovely shop that you can enjoy the taste. If you like Italian ice cream and around the city, you should definitely try it!)

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.