Yazı
2 yorum

Incontro’da Brunch

Pazar günü bir kaç haftadır görüşemediÄŸimiz Jordanka ve Nikola’yla brunch’a gitmeye karar verdik. Bu güne kadar hep akÅŸamları bir ÅŸeyler içmeye gittiÄŸimiz Incontro’da haftasonları güzel bir brunch büfesi olduÄŸunu duyduk ve denemeye karar verdik. Rezervasyonlu masalar dışında bir de yer ayırmaya gerek olmayan ilk gelenlerin oturabildiÄŸi masalar vardı. Brunch 11:30’da baÅŸladığı için biz biraz erken gidip kapıda gitgide uzayan sırada 11:30’a kadar bekledik. Sıranın önlerinde olduÄŸumuz için camlara yakın, aÅŸağı kısımda güzel bir masa bulduk.

Büfe İsveç standartlarına göre oldukça zengindi. Soğuk mezeler, salatalar, jambonlar ve sandviçlerden sonra, bir de pizza ve bruschetta büfesi vardı.

En sevdiğim detaylardan biri içinde kesilmiş parmesenlar olan bir parmesan kalıbıydı. Barış da ben de parmesanı çok sevdiğimiz için, yanına koydukları değişik sosların hepsini deneyebilmek için tabağımızın bir kısmını peynirle doldurduk :)

Et yemeyi sevmiyor olmamın benim için seçenekleri daraltmış olmasına çok sevindim, çünkü açık büfelerde en sevmediğim durum bir çok yiyeceği denemek isteyip de sonunda hiç birinden zevk almamaktır. Bunun için tabağımı oldukça sade tutmaya çalıştım.

Yemeği çok yememek için kendimi tutmamın asıl sebebi tatlı büfesiydi :) Yemekten sonra Barış pankek ve meyve yerken, ben de cupcake, waffle ve cantuccini ile doldurdum tabağımı :)

Incontro’da bir kaç saat geçirip, hem güzel yiyeceklerin tadını çıkardık, hem de uzun uzun sohbet etme imkanı bulduk. Ben bu brunch’ ı çok beÄŸendim. Arada bir haftasonları güzel vakit geçirebileceÄŸimiz, Göteborg’u ziyret eden arkadaÅŸlarımızı da getirebileceÄŸimiz çok güzel bir yerdi. DeÄŸiÅŸik yerler ve yemekler denemeyi çok sevdiÄŸim için bu brunch pazar günümü oldukça neÅŸelendirdi.

2 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.