Yazı
0 yorum

Koşuyolu Parkı ve Kirpi Cafe

Ä°stanbul’da yaptığım en eÄŸlenceli ÅŸeylerden biri de küçük kuzenim AyÅŸegül’le oynamaktı. Åžu anda 1.5 yaşında ve her gördüğümde bana inanılmaz deÄŸiÅŸmiÅŸ ve büyümüş geliyor. Artık tam oynanacak kıvama gelmiÅŸ, tam konuÅŸamasa da her ÅŸeyi anlıyor ve ne istediÄŸini anlatabiliyor. Cumartesi sabahı AyÅŸegül ve Burcu’yu da alıp anneannem, teyzem ve Elvin’le KoÅŸuyolu’na gittik. Dayım eskiden ValidebaÄŸ Sitesi’nde otururken her zaman gittiÄŸimiz Kirpi Cafe‘ye gittik o gün de kahvaltı için.

Genelde bahçe kısmında oturmayı tercih ediyorduk ama o gün hava biraz rüzgarlı ve serindi, o yüzden kapalı olan üst kata çıktık. Daha önce hiç bu kısımda oturmadığımı farkettim. Çok geniş ve rahat bir yerdi. Ayşegül de özgürce koşuşturdu etrafta.

Kahvaltı harikaydı. DeÄŸiÅŸik reçellerden keten tohumuna, tahin-pekmezden kaymak ve bala kadar her ÅŸey vardı. Bunlar benim Ä°sveç’te bulmamın çok kolay olmadığı ÅŸeyler olduÄŸundan (ya da bulsam da Türkiye’deki kadar lezzetli olmadıklarından) o gün yiyebildiÄŸim kadar yedim :) Toplamda iki kahvaltı tabağı, iki omlet ve bir menemen sipariÅŸ vermiÅŸtik.  Porsiyonlar çok doyurucuydu, hepsi fazlasıyla yetti.

AyÅŸegül bir ara kendi yaÅŸlarında bir arkadaÅŸ buldu, uzun süre onun oyuncaklarıyla oynayıp, boyama kitaplarını boyadılar. Daha sonra ne olduÄŸunu anlamadığımız bir oyuncak krizi oldu ve ikisi de aÄŸlamaya baÅŸladı. Daha sonra bize servis yapan garson bu durumu çok akıllıca bir yolla çözdü, ikisine de kakaolu kurabiyeler ikram etti. Herhalde hiç bir kadın hayır diyemezdi buna :) Sorun kendiliÄŸinden çözüldü ve herkes kurabiyelere daldı. Elvin ve ben AyÅŸegül’ün kurabiyelerine dadanınca garson bize de bir de minik bir tabak kurabiye verdi :) Kahvaltının en eÄŸlenceli kısmı buydu sanırım.

Kahvaltımız bitince Türk kahvelerimizi içip KoÅŸuyolu Parkı’na doÄŸru yürüdük. AyÅŸegül parkı görünce hemen salıncaÄŸa atladı. Anneannem de baloncuyu görünce AyÅŸegül’e bir balon almadan duramadı. Çocuk ÅŸeklinde, kolları birbirinden farklı, çok komik bir balon seçtik :) AyÅŸegül kayacaÄŸa her çıktığında önce balonunu kaydırıp arkasından kendisi kaydı. Elvinle ben AyÅŸegül’ün bir boÅŸluÄŸundan yararlanıp balon çocuÄŸu etrafta deÄŸiÅŸik yerlere koyup fotoÄŸrafını çektik, sanırım AyÅŸegül’den daha çok eÄŸlendik :) Bu güzel havada İstanbul’un kalabalığından ve trafiÄŸinden uzak, çok güzel bir gün geçirdik.

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.