Yazı
15 yorum

MacBook Pro 2011

Ä°ki hafta önce Barış için sipariÅŸ verdiÄŸimiz MacBook Pro‘ya kavuÅŸtuk. Barış’ın iÅŸleri çok yoÄŸun, günde belki 16-17 saat bilgisayar başında oluyor. Ä°ki sene önce aldığı Dell bilgisayarı artık Barış’ın yükünü taşıyamamaya, ısınıp kapanmaya baÅŸlamıştı. Barış da MacBook Pro almaya karar verdi. Hem de bir arkadaşıyla ortağı olduÄŸu kendi ÅŸirketleri Trio Mobil için iPhone uygulaması yazmaları için de faydası olacak bir yatırım oldu.

Paketi açarken bir de ‘unboxing’ videosu çektik :)

MacBook Pro’nun özelliklerini Barış kendi isteÄŸine göre uyarladı:

  • Ekran büyüklüğü 15 inch
  • Ekran çözünürlüğü 1680’e 1050 (yüksek çözünürlük
  • Ekranı aynı zamanda ‘antiglare’, yani klasik parlak ekranlar yerine mat ekran
  • Hard disk’i 128 gb SSD
  • Ä°ÅŸlemcisi Intel Core i7, 2.0  GHz

Barış bir günde iÅŸlerini MacBook Pro’ya geçirip çalışır hale getirdi. DediÄŸine göre alışması zor olmadı ama bir kaç yorumu var. Birincisi güç kablosunun mıknatısla bilgisayara baÄŸlanıyor olması çok güzel, çünkü biz hep takılıyoruz o kablolara. Artık bilgisayar da kabloyla beraber devrilmek sorunda kalmayacak :)

Bir başka güzel özelliği de SSD Hard disk sayesinde bilgisayar çok hızlı çalışıyor, açılması 20 saniyeden az sürüyor. Barış en çok bu özelliğine bayıldı. Dikkatini çeken tek negatif şey ses bağlantı kablosunun biraz zor takılıp çıkarılıyor oluşu.

15 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.