Yazı
5 yorum

Meydan’da Kahvaltı

Elvin’ın mezuniyet töreninin ertesi günü Meydan‘daki Ottoman Restoran‘a pazar kahvaltısına gittik. Bu kahvaltı planını çok önceden yapmıştık. Bir iki ay önce teyzem beni arayıp Yakala.co‘da böyle bir fırsat olduÄŸunu ve eÄŸer ilgimizi çekerse böyle bir kahvaltı planı yapabileceÄŸimizi söylemiÅŸti. Ben de hem hep beraber kahvaltı yapmayı, hem de bu yiyecekleri özlediÄŸim için bu fikri kabul ettim.

Kahvaltı kısmından önce bahsetmek istediÄŸim ilginç bir detay var. Yakala.co bu fırsat için bir promosyon yapmış; en çok sayıda kupon alan ilk bir kaç kiÅŸiye Cem Yılmaz’ın yeni gösterisinden çift kiÅŸilik davetiye hediye ediyormuÅŸ. Teyzem de, hem bizi hem de dayımları sayarak yedi tane kupon almış. Ertesi gün öğrenmiÅŸ ki kendisi de bu gösteriden çift kiÅŸilik davetiye kazanmış. Elvin’le ilk fırsatta bu gösteriyi izlediler ve bu gösteri kahvaltının önüne geçmiÅŸ oldu. Daha sonra da kahvaltı rezervasyonunu unutmamaları için bir kaç kez hatırlatmam gerekti :)

Ayşegül kahvaltıya önceki geceki partiden kalma saçıyla katılmıştı :) Mezuniyet töreninden sonraki kokteylde uzun süre dans etmesine rağmen hepimizden daha enerjikti.

Ottoman, Antakya ve Antep mutfağı restoranıymış, ben daha önce hiç gitmemiştim. Kahvaltıda da Antakya mücveri, Antep şekerli pidesi gibi değişik tatlar vardı. Ben genelde sabahları çok fazla acıkmadığım için çok yiyemiyorum ama yine de her şeyin tadına baktım.

Dayım iÅŸleri nedeniyle kahvaltıdan erken ayrıldı. Biz de hem Burcu rahatça yemeÄŸini yiyebilsin diye, hem de AyÅŸegül’le oynamaya can attığımızdan, AyÅŸegül’ün elinden tutup dolaÅŸmaya çıktık. Meydan’da daha önce dikkatimi çekmeyen pek çok oyuncak, çocukların ilgisini çekecek pek çok ÅŸey varmış. AyÅŸegül’ün ilgisini de en çok büyük alanda turlayan, üç-dört tane küçük vagonu olan tren çekti. Treni görür görmez yanına koÅŸup ‘Bin bin’ dedi :) Henüz 1.5 yaşında olduÄŸu için Elvin de onunla bindi.

Bir tur tamamlandıktan sonra AyÅŸegül yeniden binmek istedi, ama sırada baÅŸka çocuklar beklediÄŸi için bizim sıramızın geçtiÄŸini söyledik. Daha sonra AyÅŸegül ısrar edince Barış ‘Bizim paramız kalmadı, o yüzden trene kaçak binebilirsin ancak’ diyip AyÅŸegül’ü lokomotifin üstüne çıkardı :) Neler olduÄŸunu anlamasa da bu onu baya keyiflendirdi.  Tren tekrar hareket etmeden Barış AyÅŸegül’ü uçurup omuzlarına otutturdu.

AyÅŸegül hazır Barış’ın omuzlarında uslu uslu otururken Elvin’le ben de YKM’yi görüp içeri daldık. Biz ayakkabı reyonunda uzun bir zaman harcarken AyÅŸegül’de başını Barış’ın başına yaslamış uyumak üzereydi :) Dışarı çıktığımızda tekrar canlanıp oyuncaklara koÅŸuÅŸturdu. Elele tutuÅŸup Meydan’ın her yerini gezerek kahvaltı programımızı tamamlamış olduk. Ä°sveç’teyken AyÅŸegül’ü çok özlediÄŸim için ve onunla bir ÅŸeyler yapma fırsatını pek elde edemediÄŸim için bu kahvaltı programı, güneÅŸli açık hava ve tüm eÄŸlenceli oyuncaklar bana da çok iyi geldi.

5 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.