Yazı
22 yorum

NiÅŸan

Barış’la niÅŸanlandık :)
Tarihini önceden kararlaÅŸtırdığımız bu gün için ikimiz de kısa süreliÄŸine Ä°stanbul’daydık. Organizasyon kısmına çok katkıda bulunamamış olsak da dekorasyon için Ä°sveç’ten ufak tefek ÅŸeyler götürdük yanımızda (Yafen’in hediyesi olan baÅŸ harflerimiz gibi). ‘Kız isteme’nin ve ‘niÅŸan’ın aynı anda olduÄŸu bu günü başından sonuna kadar mükemmel ÅŸekilde organize eden Aynur ve babam oldu. Her detay o kadar güzeldi ki; benim bu gün için hayal ettiÄŸim herÅŸey gerçeÄŸinden daha sönük kaldı.

Ömerli’deki evimizin bahçesinde akrabalarımız ve arkadaÅŸlarımızla çok küçük bir grup olarak kutladık bu günü. Misafirler gelmeden önce son düzenlemeleri yaptık ve bahçede bol bol fotoÄŸraf çektirdik. Bu günden geriye fazla sayıda, çok güzel fotoÄŸraflar kaldığı için bu fotoÄŸrafları iki ayrı yazı ÅŸeklinde yayınlamaya karar verdim. O yüzden kahve servisi ve kız isteme faslının fotoÄŸraflarını ikinci yazıda yayınlayacağım.

O faslın öncesinde son misafirleri beklerken heyecanımız git gide arttı. Herkes geldikten sonra içerideki büyük salonda kahvelerimizi içtik ve Barış’ın babası beni babamdan ve tüm akrabalarımızdan istedi :) Elvin ‘Ben vermiyorum’ demiÅŸ olsa da, diÄŸer tüm akrabaların onayıyla söz verilmiÅŸ oldu.

Sonrasında niÅŸan kutlaması için bahçeye geçtik. Yüzüklerimizi Barış’ın annesi ve benim amcam taktılar. Kurdele kesildikten sonra ÅŸampanya patlatıp pasta kestik.

O günün en güzel detaylarından biri herkese hatıra olarak verdiÄŸimiz küçük kavanozlardaki kurabiyelerdi. Bu günün anısına ne yapıp saklasak diye düşünürken, her zaman takip ettiÄŸim bloglardan biri olan Mutlu Dükkan‘da bu kavanozları görüp sipariÅŸ verdim. Zeynep Hanım da beni kırmayıp bunları çok kısa sürede hazırladı.

Pasta ve şampanyadan sonra herkesle tek tek fotoğraf çektirdik, bu fotoğrafların da bir kısmını ikinci yazıda yayınlayacağım. Şimdilik bu yazıya, en sevdiğim fotoğraflardan biri olan, topluca çektirdiğimiz pozu koymak istiyorum.

Günün devamında pasta masamız yemek masasına dönüştü. Babam ve Aynur’un farklı yerlerden özenle yaptırdıkları birbirinden güzel yemekler vardı. Her ne kadar pastalardan çok yemiÅŸ olsak da, kimse bu yemekleri kaçırmak istemedi :) Yemeklerin bir kısmını hazırladığı için, güzel pastalar için ve serviste bize yardımcı olduÄŸu için Beyaz Fırın‘a da teÅŸekkür ederim.

Bu harika fotoÄŸraflara Yıldırım Danışman sayesinde sahip olduk. Bizi kırmayıp geldi ve gün boyunca durmadan çalışarak çok güzel bir iÅŸ çıkardı. Çok rahat ve eÄŸlenceli biri olduÄŸu için de hem çekimler çok doÄŸal oldu, hem de biz ve tüm ailemiz onu tanımaktan çok mutlu olduk. Yıldırım’a ve asistanı Serkan’a yeniden teÅŸekkür ederim.

Bu organizasyon için günlerce çalışan ve benim bile hayal edemeyeceÄŸim kadar güzel detaylarla herÅŸeyi mükemmel yapan Aynur’a ve babama da en büyük teÅŸekkürlerimi yolluyorum :)

22 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.