Yazı
4 yorum

Rock Werchter Festivali ve Tatil Planlarımız

Bu hafta sonu üç haftalık yaz tatilimiz başlıyor. Kendimize yine çok hareketli bir tatil planı yaptık.

Uzun zaman önce haberdar olduÄŸumuz ve aylar öncesinden biletlerini aldığımız rock festivali Rock Werchter’a katılmak için Belçika ilk durağımız olacak. Festival Leuven’e yakın Werchter kasabasında düzenleniyor. 1976 yılında tek günlük bir konser olarak baÅŸlamış, zamanla yalnızca Flamanların deÄŸil tüm Avrupalıların ilgisini çekince çok daha büyük bir organizasyon haline gelmiÅŸ.

Rock-Werchter-2015

Bu sene dinleyeceğimiz isimlerden bazıları: Florence + the Machine, The Chemical Brothers, Patti Smith, Mumford & Sons, Pharrell Williams, The Cat Empire, Muse, Kasabian, Lenny Kravitz, The Prodigy, Damien Rice, Angus and Julia Stone. Çok heyecan verici değil mi?

Foo Fighters da bu festivalde çalacaklar arasındaydı, fakat geçen haftaki Göteborg konserlerinde Dave Grohl sahneden düşüp ayağını kırınca bir kaç haftalık planlarını iptal etmek zorunda kaldılar. Biz de nasılsa Belçika’da izleyeceÄŸiz diye Göteborg’daki konsere gitmeyince kalakaldık :)

Festival 25-28 Haziran tarihleri arasında, fakat biz festivalden bir kaç gün önce gidip Belçika’yı gezmek istedik. Brüksel’de kalıp trenle Gent, Antwerp, Brugge gibi ÅŸehirlere günübirlik geziler yapmayı planlıyoruz. Ben Brüksel ve Brugge’e daha önce Hollanda’da staj yaptığım yıllarda gitmiÅŸtim, ama özellikle Brugge’ü yeniden görmek için can atıyorum. Bu ÅŸehirlerle ilgili görülecek yer, kafe, restoran, aktivite önerileriniz varsa mutlaka benimle paylaşın.

Festivalden sonraki durağımız, ilginç bir ÅŸekilde Brüksel’den direk uçak bulduÄŸumuz Bodrum olacak :) Orada da bir haftaya yakın kalıp deniz ve güneÅŸ ihtiyacımızı karşılayacağız. Babamlar da bize katılmaya karar verince otel yerine hep beraber bir ev kiraladık. Tatilimizin bu kısmı için özellikle sabırsızlanıyorum :)

Bodrum’dan sonra bir kaç günlüğüne Adana’ya geçiyoruz. Orada da Barış’ın ailesiyle beraber vakit geçirip güzel yemekler yemek öncelikli planlarımız. En son Adana’dan Istanbul’a geçip tatilimizin son haftasını da orada deÄŸerlendireceÄŸiz.

Göteborg -> Brüksel -> Bodrum -> Adana -> Ä°stanbul -> Göteborg ÅŸeklinde bir daire çizdikten sonra mutlu ve dinlenmiÅŸ olarak eve dönmeyi planlıyoruz :) Festivalle ve tatilimizin geri kalanıyla ilgili yazılar ve fotoÄŸraflar yayınlayacağım. Instagram‘dan da günlük fotoÄŸrafları takip edebilirsiniz.

4 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.