Yazı
6 yorum

Elvin’in Mezuniyeti – Sabancı Ãœniversitesi 2011

Elvin bu sene Sabancı Ãœniversitesi Görsel Ä°letiÅŸim Tasarımı bölümünden mezun oldu. Bu bölümün inceliklerini çok iyi bilmiyorum ama Elvin’in çok çalışıp çok yorulduÄŸunu, çok ÅŸey öğrendiÄŸini ve ortaya çok güzel projeler çıkardığını biliyorum. Çalışırken, sabahlarken, her ÅŸeyden yorulmuÅŸken bu mezuniyet gününü ve diplomasını düşünerek tüm zorlukların üstesinden gelmiÅŸti :)

Elvin’in törenden önce okula biraz erken gitmesi gerekiyordu. Barış ve arkadaşımız AyÅŸegül’le beraber erkenden gittik. Elvin bütün gün ve yol boyunca baya heyecanlıydı, ama okula gelip de arkadaÅŸlarıyla buluÅŸunca heyecanı yatıştı. Sıraya girip tören düzenini oturtmak için öğrencileri sahne arkasına aldılar. Biz de fotoÄŸraf çekip, sohbet edip bizimkilerin gelmesini bekledik.

Tören baÅŸlarken öğrenciler sahne arkasından yürüyerek yerlerine yerleÅŸtiler. Elvin saÄŸ tarafın ortalarında oturuyordu ama onu görüp takip etmemiz biraz zor oldu. Güler Sabancı ve rektör Nihat Berker’in konuÅŸmalarının ardından, yüksek lisans ve lisans öğrencilerinden de temsilciler konuÅŸma yaptılar.

Dayım ve Burcu minik kuzenim AyÅŸegül’le beraber gelmiÅŸlerdi, fakat tören sırasında AyÅŸegül biraz sıkıldığı için sık sık onu dolaÅŸtırmaya çıktılar. Bu sırada Barış da bizim fotoÄŸraflarımızı çekti (yukardaki fotoÄŸrafta anneannem ve teyzemleyim, alttakinde de babam ve eÅŸi Aynur’la).

AyÅŸegül gezerken aldığı kekini yerken öğrenciler diplomalarını almaya baÅŸladılar. Önce Mühendislik Fakültesi, daha sonra Yönetim Bilimleri Fakültesi, en son da Elvin’in fakültesi olan Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi diplomalarını aldılar. O yüzden sıra Elvin’e geldiÄŸinde hava biraz kararmıştı bile. Yine de güzel pozlarını yakaladık :)

Tören bittikten sonra göle yakın, spor merkezi ve gösteri merkezinin arasındaki geniş kokteyl alanına geçtik. Orada insanlar herkesle görüşüp sohbet etmeye fırsat bulabildiler. Güzel müzikler eşliğinde yemek yiyip bir şeyler içtik.

Bizimkiler saat 23:00 gibi ayrıldılar. O saatten sonra çoğunlukla öğrenciler kalmıştı. Daha sonra yağmur çiselemeye başkladı ama hiç kimsenin umrunda değildi :) Herkese yağmurluk dağıttılar, biz de yağmurluklarımızı giyip dans ettik. Müzik sesi git gide yükseldi, yağmur da hızlanınca çok eğlenceli bir ortam oldu :)

“2011 mezunları” yazılı küçük bir sahne kurmuÅŸlardı, isteyen önünde hatıra fotoÄŸrafı çektirebiliyordu. Barış’la ben de Sabancı Ãœniversitesi’nden 2007 yılında mezun olmamıza raÄŸmen o zaman tanışmıyor olduÄŸumuz için böyle bir hatıra fotoÄŸrafına bu sene sahip olmak istedik :)

Sabancı Ãœniversitesi artan nüfusuna raÄŸmen yine çok güzel bir iÅŸ çıkarmıştı. Her ÅŸey çok düzenli ve yolunda gitti. Tören ve kokteyl boyunca hiç bir problem yaÅŸanmadı. Diploma dağıtımından oturma düzenine, yemek servisinden temizliÄŸe ve yaÄŸmurlukların dağıtılmasına kadar her ÅŸeyin çok ince düşünüldüğü belliydi. Benim de dört sene önce mezun olduÄŸum Sabancı Ãœniversitesi’nin hep aydınlık gençler yetiÅŸtirmesini ve nice güzel mezuniyet törenlerine ev sahipliÄŸi yapmasını diliyorum.

6 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.