Yazı
4 yorum

Yeni Yıl Partisi

Bu yılbaşını ilk defa ailemden uzak, Göteborg’da geçirdim. Daha önceki yılbaÅŸlarını hep anneannemlerde kutlardık. Anneannem çok güzel yemekler hazırlardı, teyzem de büyük özenle evi süsleyip, bizim için çok güzel hediyeler alırdı. Bu yılbaşını da onlarla kutlamayı çok isterdim, ama ne yazık ki vize problemleri yüzünden Ä°stanbul tatilimden erken döndüm. Ailemle birlikte olamadım, ama burada da çok güzel bir kutlama yaptık.

Göteborg’daki tüm yakın arkadaÅŸlarımızı bize davet ettik. Herkes yiyecek ve içecek bir ÅŸeyler getirdi. Barış hamur açıp pizza yaptı. Tarifi italyan arkadaşımız Livia’dan almıştık. Åžimdiye kadar bir kaç kez denedik, bu seferki en iyisi oldu. Jordanka peynirli ve naneli börek, Gökhan kurabiye ve cips getirdi. Benim partiye katkım parti tabak ve bardakları almak, balon ÅŸiÅŸirmek ve duvara kağıtlarla yazı yazmaktan ibaretti :) (ilk fotoÄŸraftaki yazı benim eserim)

Nikola evlerinde ne kadar kokteyl malzemesi, dondurma ve meyve varsa hepsini getirmişti, tüm gece Jordankayla birlikte bize kokteyller hazırladı.

Ben de partiden önce aldığım ve tek tek paketlediğim çikolatalara numaralar yapıştırdım. Sonra çekiliş yapıp herkese numarasına gelen çikolatayı dağıttım.

Bol bol içip dans edip yemek yedikten sonra, yeni yıla yarım saat kala hep beraber ÅŸehre indik. Åžehirdeki en büyük cadde olan Avenyn’un en başındaki meydan yeni yılı kutlamak için gelen insanlarla doluydu. Herkesin elinde ÅŸampanya ÅŸiÅŸeleri ve kadehler vardı. Yeni yıla beÅŸ dakika kala biz de orada olduk ve 2011’i orada havai fiÅŸek gösterileriyle karşıladık.

2011’in herkes için huzurlu ve mutlu geçmesini diliyorum! Herkese güzel seneler…

4 Yorum

Bir cevap yazın

Doldurulması gereken alanlar* ile işaretlenmiştir.